Klima Arıza Servisi Antalya

Çağlayan klima, Antalya klima arıza teknik servisi olarak  haftanın  7 günü Antalya ilinin Kepez, Muratpaşa, Konyaaltı ilçeleri ve tüm mahallelerine klima teknik servis hizmeti vermekteyiz.

Klima Arıza Servisi Antalya

Yaz ve Kış aylarında özellikle sıcakların yoğun olduğu zamanlarda vazgeçilmez olarak kullandığımız klima arıza ve tamirini en hızlı ve güvenilir teknik servis ekibinizle siz Antalyalıların hizmetinizdeyiz. 

Klima Arıza Servisi Antalya

Klima Arıza ve tamir teknik Servisi ekibimiz yılın her günü aralıksız bir şekilde müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak üzere hizmet vermektedir. Klima Arıza Servisi Antalya olarak piyasada bulunan işinin ehli olmayan ve yapılan işten memnun kalınmaması durumunda tekrar kendilerine ulaşılamayan şahıs ve şahıslardan klimalarınızı uzak tutun ve el sürdürmeyin. Özellikle hizmet veren firmaların vergi levhalarına, fatura kesip kesemedikleri veyahut mesleki yeterlilik belgelerinin bulunup bulunmadığını mutlaka kontrol ediniz.

BAŞLICA KLİMA ARIZA ÇEŞİTLERİ

Klima Çalışıyor Ama Soğutmuyor Arızası

antalya klima tamiri
Klima gaz kontrol ve dolumu

Klimanız  hiç soğutmuyorsa dış motor devreye girmemiş olabilir. Eğer devreyse gazı olmayabilir bundan dolayı soğutma işlemi yapmaz, veya klima motorunun kompresörü çeşitli nedenlerden dolayı devreye girmemiştir.  Sadece dış ünite fanı çalışıyorsa olabilir.

Klimanızda az soğutma varsa gaz eksik olma ihtimali var. Veya iç ünite hava geciş gözenekleri tıkanmış olabilir bundan dolayı iç ünite fanı hava sirkülasyonu yapamayacaktır. Bu yüzden  hava üfleyemeyeceğinden dolayı soğutmada az olacaktır.  Çözümü işin ehli Çağlayan klima ustalarından bakım hizmeti alabilirsiniz.

Klima Çalışıyor Ama Isıtmıyor Arızası

Klimanın  ışıtmama arıza  sebebi yukarıda yazan soğutmama  sebeplerinden biride olabilir ekstra olarak boru sensörü dediğimiz klima iç sıcak algılayıcı malzemenin arızalı olma ihtimali var. Bu arızalar bazımıza gelen sık sorunlardır. Isıtma veya soğutmayla ilgili onlarca arıza sebebi olabilir. Klima tamirat ihyacınız varsa bizimle irtibata geçmeniz yeterli olacaktır.

Klima Kumandadan Açılmıyor Arızası

duvar klima arıza antalya
Klima alıcı göz kart arıza tamiri

Klimanız üzerindeki düğmeden çalışıp kumandadan çalışmıyorsa aşağıdaki adımları izleyin Bu arızadan sebebini anlayabilmek için olabilmek için kumandanın  çalışır olduğundan emin olmanız lazım kumandanıza yeni pil takıp cep telefonunuzun kamera bölümünü açıyorsunuz

kameranın merceğine doğru kumandanın tuşlarına bastığınız zaman  ışık görünüyorsa kumandanız sağlamdır. Bu ışığı çıplak gözle görmek  mümkün olmadığı için bu yöntemi kullanıyoruz. Bu durumda klimanın elektronik kartında veya alıcı gözünde  arıza olma ihtimali yüksektir. Küçük bir ihtimal kumandanızın çalışma aralık frekansı kaymıştır yeni bir kumandayla denemenizde fayda var.

Klima Su Akıtıyor Arızası

klima su akıtma çözümü antalya
Klima su tavası piş olmasından dolayı ortama su akıtmış

Klimanın su akıtma arıza sebeplerinden biri yanlış montajdır, işinin ehli olmayan kişilerce yapılan klima montajlarında genellikle su akıtma gibi problemler yaşanmaktadır. Sonrasında istenmeyen şeyler  yaşayabilirsiniz en basiti klimanız televizyonunuzun üzerine  monte edilmişse geçmiş olsun televizyonunuz kullanılmaz hale gelebilir, veya parkeleriniz şişebilir.

Su Akıtmanın Diğer Sebebi

İkinci bir sebep uzun süredir bakım yapılmayan klimalar zamanla toz filtresini ve klimanın alüminyum kısmından süzülerek aşağıdaki su tavasına dolacaklardır. Bir müddet sonra bu tozlar balçık, çamur olacaklardır  klima soğuk modda çalıştığı sürece nemli havalarda günde ortalama 15/20 litre su üretirler ve bu oluşan balcık, çamur suyla beraber  klima tahkiye sistemine ilerleyeceklerdir ve tahliye sistemi tıkayacaktır. bundan dolayı iç ünitenizden su akıtmalar medyana gelecektir bunun tamiri ve çözümü ise işin ehli Antalya’nın en iyi klima servisi Çağlayan klimayla iletişime geçmeniz yeterlidir.

Antalya Klima Servisi İletişim

Sevgili müşterilerimiz sizlere başlıca klima arızaları ile bilgi vermeye çalıştık. Herhangi bir klima teknik servis ihtiyacınız varsa sizlere hizmet vermek için bir telefon kadar yakınız.