Antalya Klima Bakımı

Antalya Klima Bakımı

Antalya Klima Bakımı

Antalya’da Klima bakımı hizmeti veren firmamız; işinde son derece profesyonel, kaliteli hizmet imkânı tanıyan, müşteri memnuniyetini  esas alan ve hızlı bir şekilde hizmet veren bir firmadır. Klima bakımı bilindiği üzere çok önemlidir ve mutlaka düzenli aralıklar ile klimaların bakımı yapılmalı ve temizlenmelidir. Aksi halde hem insan sağlığı hem de klimaların verimli çalışması

olumsuz bir şekilde etkilenir. Profesyonel olan ve uzman tekniğe sahip personellerimiz klimalarınızın bakımını en iyi şekilde gerçekleştirir. Klima bakımı mutlaka işini bilen kişiler tarafından gerçekleştirilmelidir. Sıradan bir kişi klima bakımını neden yapamaz? Çünkü klima bakımı yaparken bilinmesi gereken detaylar  vardır. Bu detaylara dikkat ederek bakım işlemi gerçekleştirilmelidir.

Peki, senede kaç kere bakım yapılmalıdır? Ve klima temizliği düzenli bir şekilde yapılmazsa ne olur?  Öncelikle senede en az 1 defa klima temizliği yapılması şarttır. Çünkü bu cihazlar aktif bir şekilde yaz, kış demeden sürekli olarak çalışırlar. Düzenli bir şekilde bakım yapılmayan klimalar

içerisinde barındırdıkları toz, kir ve mikroplar sebebiyle birçok hastalıklara sebep olurlar. Aynı zamanda klima çalıştırıldığında kötü kokuya neden olurlar. Temizliği gerçekleştirilmeyen klimanın ömrü kısalır ve kısa süre içerisinde arızalar oluşmasına sebep olur. Daha sesli bir şekilde

çalışmaya başlar. Bu ses sizi rahatsız edecek cinste olur. Firmamız aradığınız bütün özelliğe sahiptir ve klima bakımlarınızı profesyonel ve aynı zamanda hızlı bir şekilde gerçekleştirir. Siz de klima bakımı için hızlı, uygun fiyat ve profesyonel bir şekilde hizmet veren bir firma arıyorsanız, tam da aradığınız yerdesiniz.  Temizlik fiyatı ile ilgili detaylı bilgiye sahip olmak istiyorsanız iletişim numaramızdan bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Klima Bakımı Nedir

Klima bakımı nedir ve ne işe yarar sorusu klima sahipleri tarafından sıkça sorulmaktadır. Bu yazıda sizlere bunu anlatacağız.

Klima bakımı, ihmal edilmemesi gereken önemli bir işlemdir. Klimaların çalıştırıldıkları ortamda toz, polen, bakteri ve benzeri birçok görünmeyen partikül bulunmaktadır. Klimanın toz filtresine giren bu partiküller klimanın performansının düşmesine neden olmaktadır.

Klima bakımı düzenli yapılmaması halinde klima normale oranla çok daha fazla zorlanacak ve yüksek enerji harcayacaktır. Bunun önüne geçilebilmesi için klima bakımının yılda en az 1 kez yapılması gerekmektedir. Filtrelerden geçen toz zerreleri zamanla iç ünite kısmına yerleşir. Bakımı yapılmaması halinde üst üstte giren tozlar klimanın sesli çalışmasına ve koku yapmasına, hatta bozulmasına bile sebep olabilir.

Nasıl Yapılır?

Periyodik bakım, klimayı sökmeden montajlı halde yapılan temizlik,

 • İç üniteyi plastik aksamlarından ayırıyoruz,
 • Plastik aksamları balkonda veya banyoda ilaç ile yıkıyoruz,
 • İç üniteyi branda ile kaplıyoruz ve daha detaylı temizlik yapılabilmesi için Bakıma hazır hale gelen iç ünitenin  alüminyum ve fan bölgelerine klima temizlik ilacı (kimyasal)  uyguluyoruz.
 • Kimyasalın etkileşime girmesi için  kısa bir süre  bekliyoruz,
 • Durulama işlemini elektrikli ve tazyikli (basınçlı) su pompası ile yapıyoruz.
 • Klimayı sıcak modda 5 dakika çalıştırıp fan ve alüminyum kısımların  kurumasını bekliyoruz

Bakım ve temizlik yapılmış klimanızı yarım saat sonra gönül rahatlığıyla kullanmaya devam edebilirsiniz.

Düzenli Klima Bakım Yapmamanın Zararları

Antalya Klima Bakımı
Antalya Klima Bakımı bakımı yapılmayan kirli klima

Klimanın iç ünitesinde oluşan kir zamanla bakteri üretilmesine ve klimanın çalışması halinde bu bakterilerin havaya yayılmasına neden olur. Bu durum, doğal olarak klimanın çalıştığı ortamda kötü koku ve rutubetli, kirli hava oluşmasına neden olur. Bakımı yapılmayan klima etrafa bakteri yayacağından dolayı insan sağlığı ve  kronik rahatsızlıkları olan kişileri daha çok etkiler.

Düzenli Klima Bakım Yapmanın Faydaları

Antalya Klima Bakımı
Antalya Klima Bakımı bakımı yapılmış temiz klima
 • Sessizlik : Hava filtreleri açık olacağı için ses çıkarmaz.
 • Performans : Motor daha rahat çalışacağı için performans artışı sağlanır.
 • Kullanım Ömrü : Bakımı yapılan klimanın kullanım ömrü uzar.
 • Koku : Filtreye dolan ve filtreyi aşıp klimanın alüminyum ızgaralar arasına giren tozların temizlenmesiyle ferah  ve rahatlatıcı bir hava sirkülasyonu sağlanır.
 • Enerji Tasarrufu : Motora binen yük hafifleyeceği için elektrik tasarrufu sağlanır.
 • SAĞLIK : Bakımı yapılan klimalar herhangi bir tozun veya partikülün açığa çıkarabileceği hastalıklara engel olur .

Düzenli olarak klima bakımı yapılması halinde bu potansiyel problemler ortadan kalkacak ve klimanın daha sağlıklı ve performanslı bir şekilde çalışmasını sağlayacaktır. Ek olarak, klimanın çalışmasını etkileyebilecek birçok unsur daha bulunmaktadır. Bu tarz teknik bilgi gerektiren klima bakım ve temizlik işlemleri için  işin uzmanı Çağlayan Klima Servisine danışmanız yeterli olacaktır .

Antalya Klima Bakımı
Antalya Klima Bakımı

Antalya Klima Bakımı Yaptırma – Klima Servisi


Çağlayan Klima, Antalya Merkez Kepez, Muratpaşa, Konyaaltı, Dokuma, Çallı, Uncalı, Masadağı, Lara, Güllük, Şarampol, Gürsu  ve diğer tüm mahallelerimizde  her türlü marka ve model klimaların bakım, temizlik, tamir, arıza çözümü, sökme takma, sadece montaj, sadece sökme işlemlerini yapmaktayız. Siz de bilgi ve fiyat almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.